• Home
  • Blog
  • Różnice pomiędzy iPhone 4s a iPhone 5s

Różnice pomiędzy iPhone 4s a iPhone 5s

    Z pewności jest wiele miłośników nowoczesnych i bardzo dopracowanych iPhonów stworzonych przez markę Apple ? amerykańskiego giganta. Jeśli planujemy wymianę iPhona na nowszy model warto znać te różnice, które sprawią, że nie tylko unikniemy wielu błędów, które są najczęściej popełniane. Ponadto świadomość różnic może nam pomóc w podjęciu trudnej decyzji, jak jest niewątpliwie zakup kolejnego modelu.

Przede wszystkim model iPhone 5s otrzymamy w kolorach takich jak srebro, złoto i niesamowitej szarości, która na pewno spełni oczekiwania entuzjastów eleganckiego designu. Natomiast iPhone 4s jest dostępny w kolorach: białym i czarnym. W wersji nowszej znajdziemy bardziej nowoczesny procesor A7, natomiast w iPhone 4s wciąż znajdziemy poczciwy procesor A5. Jeśli zdecydujemy się na nowszą propozycję od marki Apple będziemy mogli wybrać telefon o następujących pojemnościach: 16 GB, 32 GB i 64 GB. Natomiast w iPhone 4s otrzymamy tylko 8GB do dyspozycji i jest to stosunkowo mało dla kogoś, komu zależy na większej pojemności i automatycznie większe możliwości.
    Modele różnią się pomiędzy sobą również poszczególnymi parametrami. Nowsza propozycja zawiera ma większą wysokość zaledwie o 7 milimetrów, ale charakteryzuje się niższą masą, która wynosi  112 gramów. Ponadto jego głębokość wynosi tylko 7,6 milimetrów, a iPhone 4s ma 9,3 milimetry. Szerokość w obu modelach pozostała bez zmian. W nowszej wersji znajdziemy nie tylko nowszy procesor, ale i stabilniejszą wersję 64-bitową. Ponadto procesor posiada dodatkową funkcję umożliwiająca analizę ruchu. Ogromnym atutem w tym modelu jest LTE, a w starszej wersji tego nie znajdziemy. Dodatkowym atutem nowszego modelu jest specjalny czytnik linii papilarnych  - idealny dla przedsiębiorców. W starszym telefonie znajdziemy mniejszą przekątną ekranu, która wynosi tylko 3,5 cala. W rozdzielczości również znajdziemy różnicę: 5s zachwyca rozdzielczością 1136 x 640 pikseli, zaś w 4s trafimy na rozdzielczość 960 x 640 pikseli. Biorąc pod uwagę możliwości kamery iSight w 5s jest ona bardziej rozbudowana zapewniając funkcje takie jak: ogniskową światła przysłony 2,2, czujnik BSI, lampę błyskową True Tone, obiektyw złożony z pięciu elementów, autofokus, hybrydowy filtr IR, automatyczne wykrywanie twarzy. Dodatkowymi opcjami, których nie znajdziemy w 4s są: tryb zdjęć seryjnych, automatyczna stabilizacja obrazu, osłona obiektywu utworzona ze szkła szafirowego.

Naprawa komputerów Apple

Zapraszamy na bezpłatną wycenę z Apple Imac, Mac mini, Mac Pro.

Serwis komputerów Apple

Serwis apple macbook

Od wielu lat naprawiamy laptopy Apple, w tym z dużą skutecznością płyty główne.

Serwis Apple MacBook

Serwis Iphone

Wymiana szybki ekranu dotykowego, baterii, gniazd, naprawa Iphone 4, 5, 6 ....

Serwis Iphone