Kilka informacji o Apple

Apple wcześniej nazwana jako firma Apple Computer Inc. Obecnie tylko Apple, jest to firma  amerykańska zajmująca się projektowaniem i produkcją elektroniki, oprogramowania czy też komputerów. Swoją siedzibę ma w Cupertino w Kalifornii. Firma ta została założona przez Steve?a Wozniaka, który był projektantem. Kolejnym założycielem był Steve?a Jobsa i Ronalda Wayne.

Modele czy też urządzenia spółki to komputery Mac, iPod, iPhone oraz iPady. Firma ma swoje oprogramowanie, które obejmuje system operacyjny tak zwany ,,OS X??, przeglądarkę multimediów iTunes oraz swój pakiet oprogramowania multimedialnego iLife. Firma na przestrzeni lat, dorobiła się pakietu oprogramowania biurowego iWork. Profesjonalny pakiet fotografii Aperture czy pakiet profesjonalnych rozwiązań wideo Final Cut Studio oraz zestaw audio Logic Studio, to kolejne znane produkty firmy. Od 2010 roku a dokładnie od stycznia firma ta funkcjonuje poprzez 284 własnych sklepów detalicznych zaś w dziesięciu krajach. Firma funkcjonuje także poprzez sklepy internetowe sprzedające zarówno sprzęt, jak i oprogramowanie.

Apple to firma, która potrafi zatrudnić ponad 49 000 pracowników na całym świecie. Producent może pochwalić się roczną sprzedaż w USA, która wynosi aż 42,91 miliardów dolarów. Kwota ta podana jest z roku obrotowego 26 września 2009. Należy podkreślić, że ze względu na interesujący design czy też dosyć specyficzne kampanie reklamowe, firma Apple stworzyła naprawdę bardzo niepowtarzalny standard w odpowiednim, technologicznym segmencie rynku. Dotyczy to wszystko również swoich klientów, ileż to ludzi jest wiernych tej marce a w szczególnie w Stanach Zjednoczonych. Jak podają badania Forbes, Apple był najsilniejszą marką na świecie w roku 2012.

Historia marki.

Jednym z pierwszych produktów firmy był, zaprojektowany Apple o numerze seryjnym ? I. W odróżnieniu od innych konkurencyjnych komputerów, ten sprzedawany już w pełni złożony (wersja dzisiejszego laptopa). Jednak największym sukcesem okazał się Apple II, który rok później wszedł do produkcji. Kolejne wersje ,,Super Komputera?? nie powtórzyły przez kolejne lata takiego sukcesu, ani nowe odsłony ani debiutujące kolejne modele. Najnowsze komputery, nawet te osobiste z GUI oraz myszą, które trafiły na rynek i mimo swojego zaawansowania technologicznego niestety ale nie zdobyły wielu nabywców z uwagi na wysoką cenę. Dopiero w  roku 1984 debiutujący Macintosh, jako pierwszy masowo sprzedawany komputer z interfejsem graficznym odniósł prawdziwy i  komercyjny sukces. Przez kolejne lata firma nadal się rozwijała, aż w 1991 Apple wypuszczając pierwszą generację, tak zwanych PowerBooków, a w 1993 pierwowzór późniejszego palmtopa. Kolejne lata ewolucji stworzyły nowy system, a od 2001 roku komputery Apple na dobre już zostały sprzedawane z tym systemem operacyjnym o nazwie Mac OS X. System został przede wszystkim oparty na obiektowo zorientowanym systemie operacyjnym NeXTStep, który z kolei bazował na mikrojądrze - Mach i BSD. Kolejną rewolucją w 2001 roku, był debiut odtwarzacza iPod. Od roku 2006, firma Apple ze względu na brak dostarczenia przez IBM wydajnych procesorów, potrzebnych do laptopów, zaczął przechodzić, bardzo spokojnie na znane z komputerów PC procesory firmy Intel IV. 2007 rok, był przełomowy, gdyż Appl zaprezentował telefon komórkowy iPhone, oraz wprowadził go do sprzedaży. Kolejno do produkcji weszły iPody, iPady, MacBook-i i inne gadżety od Apple. 2011 roku Jobs przestał być dyrektorem wykonawczym Apple (kłopoty ze zdrowiem ? późniejsza śmierć) ale za to został wybrany na przewodniczącego zarządu firmy. Funkcje pełnił do 5 października 2011 roku (śmierć na raka wątroby). Bez Jobs-a firma radzi sobie równie dobrze, tworząc kolejne modele. W 2012 Apple został uznany za najlepszego producenta na Świecie, a do roku 2014 sprzedał rekordową ilość swoich urządzeń.

Naprawa komputerów Apple

Zapraszamy na bezpłatną wycenę z Apple Imac, Mac mini, Mac Pro.

Serwis komputerów Apple

Serwis apple macbook

Od wielu lat naprawiamy laptopy Apple, w tym z dużą skutecznością płyty główne.

Serwis Apple MacBook

Serwis Iphone

Wymiana szybki ekranu dotykowego, baterii, gniazd, naprawa Iphone 4, 5, 6 ....

Serwis Iphone