iMac 27

Jak wszyscy się domyślamy firma Aplle istnieje na rynku już od wielu lat, w 1998 roku firma zaskoczyła świat prezentując pierwszą generację komputera o nazwie iMac. Model był przykładowym  urządzeniem typu ?all-in-one?, w którym komputer został umieszczony w jednej obudowie z monitorem. Zapytacie pewno, co było w nim tak fantastycznego? iMac był urządzeniem, które odbiegało i to znacznie, pod względem wyglądu od takiego, do którego przyzwyczaili nas producenci sprzętu. Kolejnym rewolucyjnym aspektem było to, że wszystkie podzespoły iMac zostały stworzone i zamontowane w przeźroczystej obudowie monitora w kolorze ?Bondi Blue?.

W tamtejszych czasach komputery stacjonarne dostępne były tylko w obudowach kształtu przypominającego prostopadłościan koloru białego bądź czarnego. Apple już w tedy zasłyną z stworzenia nietypowego designu zdecydował się także na bardzo odważną decyzję usunięcia ze swojego produktu stacji dyskietek uznając za archaizm i nie potrzebny element. Oczywiście, że współczesny iMac bardzo mocno różni się od poprzedników, niemniej idea urządzenia pozostała taka sama aż po dzień dzisiejszy. Apple nie kryje się i mocno chwali, że komputer iMac uznawany jest za komputer stacjonarny typu ?all-in-one?. Zapytacie, czy tak jest? Przekonacie się sami o tym.

iMac 27 ? co kryje w sobie?                                                 

A więc po kolei, opisywany model przede wszystkim wyposażony jest w czterordzeniowy procesor Intel Core i5-2500S 2,7 GHz z 6 MB pamięci podręcznej. Model posiada aż 4 GB pamięci RAM DDR3, talerzowy dysk twardy a jego pojemności jest równa 1 TB pracujący z prędkością 7200 obr./min. Do tego dostajemy duży i panoramiczny ekran TFT z odpowiednim podświetleniem LED i błyszczącą powłoką. Jego całkowita o przekątna to 27 cali i rozdzielczości 2560x1440 pikseli, układ graficzny to AMD Radeon HD 6770M z 512 MB pamięci GDDR5. Zestaw obejmuje nagrywarkę DVD, kartę sieciową Gigabit Ethernet, adapter WiFi 802.11a/b/g/n, Bluetooth 2.1 + EDR, 4 gniazda USB 2.0, wyjście Display Port, port FireWire 800, gniazdo kart SDXC a nawet dwa gniazda Thunderbolt. Całość naszego komputera funkcjonuje na bazie 64-bitowym systemie Mac OS X 10.7. Nasz zestaw obejmuje bezprzewodową klawiaturę Apple i oczywiście wielodotykową myszkę Magic Mouse.

Naprawa komputerów Apple

Zapraszamy na bezpłatną wycenę z Apple Imac, Mac mini, Mac Pro.

Serwis komputerów Apple

Serwis apple macbook

Od wielu lat naprawiamy laptopy Apple, w tym z dużą skutecznością płyty główne.

Serwis Apple MacBook

Serwis Iphone

Wymiana szybki ekranu dotykowego, baterii, gniazd, naprawa Iphone 4, 5, 6 ....

Serwis Iphone